Closed | Pawn – Tuesday 27 March 2007
Pawnitems Miscellaneous
Märklin, pcs till modelljärnväg: 1 lok, 1 kolvagn, 13 godsvagnar, 3 personvagnar (1 hjulpar missing) 2 bilar, slitage, skador, Not funktionsgaranti
Pawnitems Miscellaneous
Dish, 2 pcs of signerade Sven Palmqvist Orrefors approx 31,5x25cm resp. approx 30x24,5cm
Pawnitems Miscellaneous
Porcelain, Måsen Bing &Gröndahl: 16 kaffekoppar with dish (small notch in two copper) kakfat and placeringskula. 2:a sortering
Pawnitems Miscellaneous
Porcelain, Måsen Bing & Gröndahl : 12 small plates Ø15,8cm 3 small plates Ø17,7cm 2:a sortering
Pawnitems Miscellaneous
Bowl, signed L.H (Lars Hellsten) Orrefors SIZE approx 23cm, height approx 13cm
Pawnitems Gold
Ladie´s wristwatch, 14K manual wind, bracelet duoblé brv 34g. Dented case, Missfärgad dial, damaged crystal