Avslutad | Klassiska – Lördag 26 maj 2007
Klubbad för
CARMOSERING, 18K guld, safir med nagg, 10 briljanter tot ca 0,50ct ca H(W)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,4 g.
Smycken Smaragdring
SMARAGDRING, 18K vitguld med smaragd 1,58 ct, små nagg, och 14 briljanter 0,41 ct ca TW/VVS, vikt 5,2 g, stl 17 1/2
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, diamant ca 0,02ct, venezia, längd 42 cm, vikt 4,7 g
MATSILVER, silver, 6 bordsskedar, troligen Helsingborg 1880-tal, gravyr på fram- och baksida.