261 - 280 av 330
1...131415...17 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 22 mars 2007

Klubbad för

1 Tavla litografi Harald Lindberg 0/30 "Marint" (d)

1 Olja av Hanna Pauli signerat HP 22 x 32 "parkmotiv" (d)

6 600 kr

Utrop: 6 500 kr

1 Tavla olja signerad Gibson 37x44 cm "torg i solsken"

900 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kanna Skultuna N.o 5/16 med handtag

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skrivställ skador glasinsats saknas

400 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Dupont tändare Paris

900 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasvas på fot signerad Kjellander höjd ca:14 cm

225 kr

Utrop: 125 kr

Pantvaror Övrigt

1 Askfat med relifdekor

225 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Akvarell Anna Palm 1881, Varberg 20 x 30 cm

6 100 kr

Utrop: 5 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tavla akvarell Oskar Bergman-50 "vy med berg" 22x30 cm

4 000 kr

Utrop: 5 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tavla akvarell Oskar Bergman-26 "Skåne" 23x34 cm

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tavla olja Olle Nordberg 25x20 cm "par"

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tavla olja Olle Nordberg 35x26 cm "flicka"

1 700 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla olja Hans Ekegård "från Paris"21x32 cm (d)

4 000 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Tavla olja Hans Ekegård "från Paris"24x32 cm (d)

2 800 kr

Utrop: 1 300 kr

1 Litografi Ulf Greder 280/360 "resturangextriör" (d)

600 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pigtittare skador

Utrop: 800 kr

1 Etsning 214/250 Bertil Ågren-79

Utrop: 125 kr

1 Etsning 4/50(eget tryck) Sven Erik Jakobsson-82

100 kr

Utrop: 125 kr

Pantvaror Övrigt

12 st Champagne glas Kosta Boda "Kent"

6 100 kr

Utrop: 1 800 kr