1 Tavla litografi Harald Lindberg 0/30 "Marint" (d)
1 Olja av Hanna Pauli signerat HP 22 x 32 "parkmotiv" (d)
Utrop: 6 500 kr
1 Tavla olja signerad Gibson 37x44 cm "torg i solsken"
Utrop: 800 kr
1 Kanna Skultuna N.o 5/16 med handtag
Utrop: 1 300 kr
1 Skrivställ skador glasinsats saknas
Utrop: 500 kr
1 Dupont tändare Paris
Utrop: 900 kr
1 Glasvas på fot signerad Kjellander höjd ca:14 cm
Utrop: 125 kr
1 Askfat med relifdekor
Utrop: 50 kr
1 Akvarell Anna Palm 1881, Varberg 20 x 30 cm
Utrop: 5 000 kr
1 Tavla akvarell Oskar Bergman-50 "vy med berg" 22x30 cm
1 Tavla akvarell Oskar Bergman-26 "Skåne" 23x34 cm
Utrop: 4 500 kr
1 Tavla olja Olle Nordberg 25x20 cm "par"
Utrop: 1 400 kr
1 Tavla olja Olle Nordberg 35x26 cm "flicka"
1 Tavla olja Hans Ekegård "från Paris"21x32 cm (d)
Utrop: 1 100 kr
1 Tavla olja Hans Ekegård "från Paris"24x32 cm (d)
1 Litografi Ulf Greder 280/360 "resturangextriör" (d)
1 Pigtittare skador
1 Etsning 214/250 Bertil Ågren-79
1 Etsning 4/50(eget tryck) Sven Erik Jakobsson-82
12 st Champagne glas Kosta Boda "Kent"
Utrop: 1 800 kr
Torsdag 22 mar 2007
Förfallna panter / ABV Storgatan