241 - 260 av 330
1...121314...17 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 22 mars 2007

Klubbad för

1 Tavla olja Harald Lindberg "barn på stadsgårdskajen" 54x66 cm (d)

1 Talvla Uno Wallman pastell "Äppelträdet" 49x61 cm (d)

4 100 kr

Utrop: 4 000 kr

1 Tavla olja Bert Håge Häverö-68 50x65 cm"samling vid boden" (d)

Utrop: 13 000 kr

1 Tavla olja utan ram Per Ekström-87 Paris "Månsken över flodlandskap" 92x65 cm

Utrop: 45 000 kr

1 Tavla olja Alf Wahlberg "bod & väderkvarn" i ram 33x51cm

Utrop: 15 000 kr

2 Tavlor träsnitt japanska

Utrop: 1 800 kr

1 Flaskskepp som går under danskflagg i orolig sjö..

1 Etsning Louis Bastin sterbhus signerad 2/200

1 Pastell signerad H. Lindberg samt a tergo"lars med påskägget" 28 x 22 cm

1 Tavla olja JOHN JON-AND "båt i hamn med stugor" 50x70 cm (d)

20 000 kr

Utrop: 24 000 kr

1 Tavla Albin Amelin Lito 1957 "Timmerbröte" onumrerad (d)

700 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla akvarell 53x35cm Willhelm Von Gegerfelt "Skymning Venedig"

7 500 kr

Utrop: 9 000 kr

1 oljemålning Herman Hägg "sjöslag" 22*27cm. (d)

3 700 kr

Utrop: 1 900 kr

1 Tavla blandteknik Enrico Baj "militär" 62x48 cm (d)

7 300 kr

Utrop: 2 700 kr

1 Tavla olja Curt Clemens "ur en gladas vinge" 32x42 cm (d)

950 kr

Utrop: 800 kr

1 Tavla akvarell Olle Hjortzberg "Arab" 44x36 cm (d)

Utrop: 1 900 kr

1 Tavla Thure Wallner olja "ur en gladas vinge" 31x22 cm (d)

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

1 Akvarell "kullen" sign Einar Jolin 37*55. (d)

10 400 kr

Utrop: 4 500 kr

1 Akvarell Einar Jolin "Ischia" 33x48 cm (d)

3 600 kr

Utrop: 3 800 kr

1 Tavla akvarell Olle Hjortzberg "Assisi" 59x43 cm (d)

Utrop: 3 300 kr