221 - 240 av 330
1...111213...17 Gå till
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Pant – Torsdag 22 mars 2007

Klubbad för

Tavla litografi Kevork Zabounian "Abstrakt landskap" 279/290 (d)

400 kr

Utrop: 600 kr

1 tavla Örjan Wikström akvarell "par på parksoffa" (d)

1 olja signerad Levander" solnedgång" 32 x38 cm (d)

Utrop: 500 kr

1 Tavla litografi Theo Tobiasse EA (d)

Utrop: 2 500 kr

1 Kolritning "Ångbåt" Harald Lindberg 11,5x15 cm & 2 oramade liton (d)

Etsning Harald Lindberg-23 19x13 cm "Segelfartyg" (d)

1 Akvarell Anders Djerf-85 13x20 cm "Segelbåt" (d)

Tavla olja Ferdinand Fagerlin 25x15,5, Flicka.

2 100 kr

Utrop: 2 500 kr

Tavla olja Ferdinand Fagerlin 19,5x17, Flicka

Utrop: 2 200 kr

Tavla olja Ferdinand Fagerlin 17x21,5cm Flicka

1 400 kr

Utrop: 2 000 kr

Tavla olja Bertil Öhlund-59 51x38 cm "Människor i rörelse" (d)

1 900 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Tavla Maria Boczewska olja 19x17 cm (d)

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

1 400 kr

Utrop: 1 300 kr

1 Tavla Hans Dahl-1898 22 x 27 cm akvarell (d)

Utrop: 7 000 kr

1 tavla Olle Hjortzberg olja 46x36 "man med åsna" (d)

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Tavla Oskar Bergman 46x32 krita "eka i vik" (d)

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

1 Tavla Oskar Bergman 40x28 cm akvarell "motiv från Saltsjöbaden" (d)

2 700 kr

Utrop: 2 200 kr

1 Tavla akvarell August Hagborg-87 14,5x 20,5 cm "byväg och hus"

Utrop: 2 500 kr

1 Tavla Johan Kindborg-95 akvarell "inomskär" 43,5x20 cm

Utrop: 3 500 kr

1 tavla av Lars Jonsson, litografi, 103x78 (d)

4 800 kr

Utrop: 3 700 kr