Avslutad | Klockor – Lördag 3 mars 2007
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68240, Serie nr. 9398309, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, ca 1987.
KLOCKARMBAND i 18K guld, herr, korridormatta, längd 16 cm, bredd 20 mm, vikt 48,3 g.
LONGINES, herrur, Cal 23Z, Serie nr. 10525528, Ref nr. 6674-3 / 343, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
CERTINA, Waterking, Cal 28-16, Ref nr. 7101 075, Boett nr. 4889947, herrrur, stål, manuell, plexiglas skadad urtavla, läderband, ca 1965.
Klockor Nilax
NILAX, Stötsäker, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekund, defekt, ca 1940, stållänk, viklås, ej original, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69178, Serie nr. L478888, damur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, valnötsurtavla, Presidentlänk, Ref nr. 8570 F, viklås, cert, oktober 1989.
LONGINES, mormorsur, 36 mm, Boett nr. 1488789, 18K guld, ankarur, bucklor, monogram, ca 1905.