421 - 429 av 429
1...202122 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 mars 2007

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68240, Serie nr. 9398309, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, ca 1987.

Utrop: 15 000 kr

KLOCKARMBAND i 18K guld, herr, korridormatta, längd 16 cm, bredd 20 mm, vikt 48,3 g.

5 300 kr

Utrop: 6 100 kr

LONGINES, herrur, Cal 23Z, Serie nr. 10525528, Ref nr. 6674-3 / 343, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

CERTINA, Waterking, Cal 28-16, Ref nr. 7101 075, Boett nr. 4889947, herrrur, stål, manuell, plexiglas skadad urtavla, läderband, ca 1965.

275 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, ankarur, silver, skadad urtavla, defekt, ca 1910, kedja i gulmetall.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Nilax

NILAX, Stötsäker, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekund, defekt, ca 1940, stållänk, viklås, ej original, box.

50 kr

Utrop: 75 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69178, Serie nr. L478888, damur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, valnötsurtavla, Presidentlänk, Ref nr. 8570 F, viklås, cert, oktober 1989.

Utrop: 49 000 kr

LONGINES, mormorsur, 36 mm, Boett nr. 1488789, 18K guld, ankarur, bucklor, monogram, ca 1905.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15000, Serie nr. 7073575, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, ca 1982.