Avslutad | Klockor – Lördag 3 mars 2007
TAG HEUER, Link, Chronometer, Ref nr. WT 5110, Serie nr. 191915, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, mars 2001, box.
TISSOT, T-Touch, Ref nr. T33.1.588.51, herrur, stål, quartz, safirglas, analog / digital, originallänk, viklås, ca 2003, box.
Klockor Gucci
GUCCI, midsize, Ref nr. 7900 L.1, Serie nr. 0013520, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2002, box.
Klockor Gucci
GUCCI, herrur, Ref nr. 7100 M, Serie nr. 0001297, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, ca 2002, box.
Klockor Gucci
GUCCI, kronograf, Ref nr. 7700, Serie nr. 0004260, herrur, 31,5 x 35,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2002, box.
TELUR, A.B. Urfabriken, Svängsta, nr. 43918, vitmetall, skadad urtavla, ca 1940.
ZENITH, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 2544340, Boett nr. 276144, 14K guld, ankarur, bucklor, gravyr, ca 1927.
TISSOT, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 446762, Boett nr. 707016, 14K guld, ankarur, bucklor, ca 1930, etui.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. 9652952, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, Ref nr. 62523 D.18, viklås, ca 1986.
OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 17459038, Ref nr. KO 14730 1 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 6084, Serie nr. 932185, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, tredje kvartalet 1953.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16014, Serie nr. 8174233, herrur, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadade visare, Jubileelänk, Ref nr. 62510H, viklås, ca 1984.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 5515165, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk, Ref nr. 62523H.18, viklås, ca 1979.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68273, Serie nr. W171312, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, Ref nr. 62523 H-D 18, viklås, ca 1994.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68273, Serie nr. U307609, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523 H-D-18, viklås, cert, juni 2000.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. R366442, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla, Jubileelänk (renoverad), Ref nr. 62523 D-18, viklås, ca 1988.
CERTINA, herrur, 34 mm, Ref nr. 827 3856 22, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, läderband, ca 1963.
OMEGA, Seamaster, Professional, Ref nr. 2541.80.00, Serie nr. 56884769, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, Ref nr. 1503/825, viklås, cert, juli 2000, box.