361 - 380 av 429
1...181920...22 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 18 januari 2007

Klubbad för

1 Tavla olja Helmer Osslund "Zigenerska" 48x39 cm (d)

Utrop: 6 600 kr

1 Tavla Nils kreuger "bäcken på alvaret" 29 x 40 cm (d)

Utrop: 18 000 kr

1 Olja Sven Erixon"Abisko" 33 x 46 cm (d)

4 500 kr

Utrop: 3 600 kr

1 Tavla Lars Norrman olja 73x53 "Flicka med rosett" (d)

3 700 kr

Utrop: 3 000 kr

1 Bronsskulptur "pilgrimsmussla"

1 200 kr

Utrop: 600 kr

1 Olja på duk signerad RP "framför lanthandeln" 43 x 53 cm (d)

9 500 kr

Utrop: 11 400 kr

1 Skulptur Carin Nilsson "Boel-Britt" brons H. 25cm (d)

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Skål Kina 1800-tal polykroma färger höjd ca 8 cm diameter ca:17 cm

550 kr

Utrop: 300 kr

6 Kaffekoppar med fat "blå måsen"

600 kr

Utrop: 375 kr

1 Tavla blandteknik Illustration till tusen och en natt svagt sign GAN 30 x 22 cm (d)

Utrop: 9 000 kr

1 Helmer Osslund osignerad intygas a tergo "Norrländskt fjälllandskap" (d)

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Tavla tillskriven Helge Franzen 38 X 46 CM

300 kr

Utrop: 375 kr

1 Fotografi av Björn Larsson "Sork & brun kärrhök 1/3 2002" ca 50x50cm

950 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla olja Bert Håge Häverö-68 50x65 cm"samling vid boden" (d)

1 Tallrik blå blom diameter 22 cm

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja venezia 18k längd ca:38 cm. Vikt 3,5g

350 kr

Utrop: 475 kr

1 Skål "Tulpan" av UHV höjd Ca:7 cm,diameter ca:13,5 cm

125 kr

Utrop: 125 kr

1 Skål "Tulpan" av UHV höjd Ca:9 cm,diameter ca:14cm

150 kr

Utrop: 200 kr

1 Skål "Tulpan" av UHV höjd Ca:9 cm,diameter ca:14 cm

150 kr

Utrop: 200 kr

1 Vas Tulpan UHV höjd ca:22 cm

425 kr

Utrop: 375 kr