381 - 400 av 440
1...19202122 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 november 2006

Klubbad för

1 Tavla färgkrita slas 43x55cm "kaknästornet" (d)

Utrop: 1 300 kr

1 Tavla etsning Anders Zorn Buskage 1911 111x91 gulnad

Utrop: 9 000 kr

1 Tavla etsning Anders Zorn Eka 1913 8,8x11,9

Utrop: 10 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 kedja 18k 1 hänge med dia 1x ca 0,10ct 18k vikt:2,9gr

650 kr

Utrop: 750 kr

Pantvaror Övrigt

1 Lornjett

375 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasskål med lock av nysilver

Utrop: 300 kr

1 Tavla olja Maurice Moberg 61x70 cm (d)

Pantvaror Övrigt

1 Orientalisk keramikvas skador

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

65 Delar lok och vagnar & bilar i kartong (Märklin, Roco, Heljan, Mehano, Amw, Lima, Kato)

Utrop: 12 000 kr

1 Tavla litografi Leopold Fahre 358/360 (d)

375 kr

Utrop: 300 kr

1 Tavla litografi Max Papart 64/85 "Mask Donkey" (d)

850 kr

Utrop: 800 kr

1 Tavla litografi Sven Olof Ehren 122/310 "slussen" (d)

400 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla litografi Bengt Landin 213/250 (d)

650 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla litografi Mårten Andersson 110/200 "skänkskåp" (d)

700 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla litografi Mårten Andersson 99/200 "lust(iga)huset" (d)

800 kr

Utrop: 1 000 kr

1 Tavla litografi Matts Höjer 105/290 "Prometeus" 1981 (d)

Utrop: 500 kr

1 Tavla litografi Gert Aspelin 121/190 (d)

Utrop: 300 kr

1 Tavla litografi signerad Gram-1972 437/460 (d)

125 kr

Utrop: 150 kr

1 Tavla litografi Bengt Böckman 121/190 (d)

300 kr

Utrop: 300 kr

Träsnitt TE.Billman, Etsning G.Brunius, litografi B.Landin skadat

475 kr

Utrop: 500 kr