361 - 380 av 440
1...181920...22 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 november 2006

Klubbad för

1 Tavla etsning Theddy Skog alias Jean Skoglund "Hötorget" (d)

550 kr

Utrop: 700 kr

1 Tavla Lito Gustav Rudberg 353/360 (d)

1 100 kr

Utrop: 700 kr

1 Tavla litografi Thage Nordholm 40/250 (d)

650 kr

Utrop: 300 kr

1 Skulptur Kjartan Slettermark "diskborste" h 45 cm (d)

1 Tavla olja Gunnar Jonsson 38x33 cm komposition (d)

1 Tavla blandteknik Tor Hörlin 26x33 cm "båtar" (d)

2 Tavlor etsningar Ellis Wallin ram skador (d)

400 kr

Utrop: 500 kr

1 Etsning Anders Zorn "mot strömmen" 11,5x16,4

Utrop: 6 000 kr

1 Etsning Anders Zorn "De två" 19,8x14,8

Utrop: 6 000 kr

1 Etsning Anders Zorn "Lots" 17,5x12

Utrop: 5 000 kr

1 Tavla Wickenberg akvareller "Segelkanot" (d)

Utrop: 400 kr

1 Tavla Wickenberg akvareller "Gamleby" (d)

Utrop: 700 kr

4 Kaffeskedar silver

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla Olja Yrjö Edelman 80x80cm (oramad) (d)

19 000 kr

Utrop: 23 000 kr

1 Tavla olja Severin Nilsson 39x68 cm "Ljungbacke i Trönninge Halland"

Utrop: 13 000 kr

1 Tavla Carl Larsson bläckteckning (omslagsteckning för konstföreningen år 1893 sidan 201 i Sveriges

35 000 kr

Utrop: 40 000 kr

1 Tavla olja "skogsparti" 39x33 cm osignerad

Utrop: 1 300 kr

1 Tavla olja Vihelmina Wormer stilleben 33x41 cm

Utrop: 2 000 kr

1 Tavla litografi Eva Zettervall 178/250 26x39 cm (d)

Utrop: 800 kr

1 Tavla litografi Lars Jonsson HC 16/17 sjöfåglar (d)