401 - 420 av 440
1...202122 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 november 2006

Klubbad för

6 st litograffier Gerald Steffe oramade (d)

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

3 st Litografier Mia Sandberg oramade (d)

300 kr

Utrop: 400 kr

7 st litografier Bengt Nordenborg oramade (d)

Utrop: 1 200 kr

6 st Litografier Matts Höjer oramade (d)

800 kr

Utrop: 1 000 kr

2 st Träsnitt Margareta Carlstedt oramade (d)

Utrop: 200 kr

4 Litografier Starfelt/okänd/Ekvall/H.Thorsson oramade

Utrop: 400 kr

1 Tavla litografi Starfelt 224/250 (d)

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordsur 1800-talets andra hälft utan nyckel

Utrop: 4 500 kr

3 st Glaspjäser Mats Jonasson Målerås

Utrop: 500 kr

1 Glaspjäs Mats Jonasson Målerås

200 kr

Utrop: 300 kr

Utrop: 300 kr

1 Glaspjäs Bertil Wallien atelje

600 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bok Hammarby if om legenderna, Plutten, Ragge, Acke, Hedas, Kurre-Kjellis,Lill-Lotta, Yppe, Mackan, Putte, Rosa, Palle, Guldfot, Gutte och många fler.

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

2 Flintlås pistoler (en saknar lås delar) skador orienten

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Fiskerulle Ambassadeur 5000C de luxe div tillbehör i etui

2 700 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par Tennstakar för två ljus/st GAB

300 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Knivfodral med tre st knivar India

225 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par Tennljusstakar OLLERS 1944 (den ena med sned fot)

700 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar glas Orrefors

100 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål av glas Orrefors. Flisa ur

600 kr

Utrop: 400 kr