281 - 300 av 536
1...141516...27 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 november 2006

Klubbad för

Porslin, Skål på fot Ø 17,5cm Kakfat ca 23x18cm "musselmalet" Royal Copenhagen

600 kr

Utrop: 700 kr

Litografi, signerad Gustav Rudberg 59/150 ca 21x24cm

300 kr

Utrop: 500 kr

Litografi, signerad Gustav Rudberg 59/150 ca 24x22cm

300 kr

Utrop: 500 kr

Lockurna, Rosenthal, Höjd ca 33cm

325 kr

Utrop: 400 kr

Kikare, Teaterkikare i orginaletui från Albin Ahlberg Göteborg

200 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Miniatyrer, 3st i varsin benram, yttermått ram ca 13,5x 11,5cm

2 900 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

2 700 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk uppspänd på träpannå, sent 1600-tal, osignerad ca 39x30cm. skador i duken

4 600 kr

Utrop: 4 000 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk, tidigt 1700-tal, osignerad ca 73x61cm, skador på duk och ram

10 400 kr

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk signerad Kåge Liefwendal 1936 ca 45x54cm (d)

275 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Keramiktavla Lisa Larsson ca 22x22cm, upphängning saknas

225 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Litografier, mapp med färglitografier signerade Lars Norrman samtliga nr 18/25 4st ca22x40 2st ca 26x38cm, två litografier missfärgade (d)

500 kr

Utrop: 1 000 kr

Kikare, Regatta Marin Prefocus 7x50 skärpdjup 124-1000m, utan inställning. Med väska

850 kr

Utrop: 600 kr

Skål, på tre fötter signerad Ilse Claëson Rörstrand, höjd ca 10cm, små krackeleringar

Utrop: 600 kr

Vas, Gefle, Höjd ca 17cm

150 kr

Utrop: 100 kr

Slidkniv, med slida signerad EB 83 Samearbete, längd (kniv i slida) ca 25cm

950 kr

Utrop: 800 kr

Slidkniv, med slida signerad GJ Samearbete, längd (kniv i slida) ca 22,5cm, liten spricka på slidans baksida

1 100 kr

Utrop: 800 kr

Slidkniv, med slida signerad, Samearbete, längd (kniv i slida) ca 21cm

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Slidkniv, med slida signerad P.Poidnack, Samearbete, längd (kniv i slida) ca 23,5cm

750 kr

Utrop: 1 000 kr

Slidkniv, med slida, Samearbete, längd (kniv i slida) ca 22,5cm

425 kr

Utrop: 800 kr