Avslutad | Pant – Tisdag 28 november 2006
Pantvaror Övrigt
Målning, i olja på duk uppspänd på träpannå, sent 1600-tal, osignerad ca 39x30cm. skador i duken
Pantvaror Övrigt
Målning, i olja på duk, tidigt 1700-tal, osignerad ca 73x61cm, skador på duk och ram
Pantvaror Övrigt
Litografier, mapp med färglitografier signerade Lars Norrman samtliga nr 18/25 4st ca22x40 2st ca 26x38cm, två litografier missfärgade (d)
Kikare, Regatta Marin Prefocus 7x50 skärpdjup 124-1000m, utan inställning. Med väska
Skål, på tre fötter signerad Ilse Claëson Rörstrand, höjd ca 10cm, små krackeleringar
Slidkniv, med slida signerad GJ Samearbete, längd (kniv i slida) ca 22,5cm, liten spricka på slidans baksida
Slidkniv, med slida signerad P.Poidnack, Samearbete, längd (kniv i slida) ca 23,5cm