Avslutad | Pant – Tisdag 3 oktober 2006
Pastell, signerad N.N. Skum 1940 (Nils Nilsson) ca 22x31 cm. Skadat glas (d)
Visa varaPantvaror Konst
Pastell, signerad N.N. Skum 1940 (Nils Nilsson) ca 30x36 cm. Skadat glas (d)
Visa varaPantvaror Konst
Pastell, signerad N.N. Skum 1940 (Nils Nilsson) ca 23,5x30,5 cm (d)
Visa varaPantvaror Konst
Pastell, signerad N.N Skum 1942 (Nils Nilsson) ca 28,5x40 cm. Sliten ram (d)
Visa varaPantvaror Konst
Pastell, signerad N.N. Skum 1940 (Nils Nilsson) ca 30x39 cm. Skadat glas. (d)
Visa varaPantvaror Konst
Litografi, signerad L. Jirlow (Lennart) 160/300 ca 47x62 cm. Bucklig passepartout (d)
Golvlampa, i porslin Rörstrand m dekor majolika sent 1800-tal med glaskupa. Höjd utan kupa ca 151cm. Kupan skadad, skickas ej
Lampa, mässingfigurin med fackla signerad Sommei Napoli på piedestal i gips. Höjd ca 182 cm. Skador, skickas ej
Ljusstakar, ett par med figuriner och prismor. Höjd ca 30 cm. Prismor saknas, skador
Pennfat, bläckhorn och gem/nåldosa. Allt i mässing Gusum. 1 fot och glasinsats saknas på bläckhornet