421 - 440 av 475
1...21222324 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 22 juli 2006

Klubbad för

1 Tavla litografi Salvador Dali 115/150 (d)

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

1 tavla av Olle Bonniér (189/310), 45x53 cm, defekt ram (d)

Utrop: 1 500 kr

1 Tavla olja troligen Josef Sandberg "Järv fjället" (d)

Utrop: 900 kr

1 Tavla olja Stig Lundin "mot Kungshatt" 35x35 cm (d)

Utrop: 1 300 kr

1 Tavla troligenJohn Arsenius 22x15 cm "Häst och ryttare" osignerad

700 kr

Utrop: 900 kr

1 tavla Carl Sörensen olja " 2 kossor" 28x39 cm

600 kr

Utrop: 800 kr

1 tavla av Alex Kircher 1928 88x97 cm (d)

Utrop: 3 500 kr

1 Tavla Olja okänd konstnär 38,5x24,5cm

700 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla olja Birger Birger "den kidnappade diplomaten" 38x51 cm (d)

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

1 tavla Örjan Wikström akvarell "par på parksoffa" (d)

1 olja sign Carl månsson "skånegård" 24 x 34 (d)

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Taklampa Nyhavn Pendel koppar design Alfred Homann & Ole V.Kjear

Utrop: 5 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas Gustavsberg

225 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par örhängen silver med färgade stenar

50 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bok Kandinsky av Hans K Roethel

100 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas keramik nagg sk saknar lock

700 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glasflaska med propp Orrefors

250 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordslampa Bavaria

225 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Sockerskål med lock, 1 skål handmålad keramik

300 kr

Utrop: 50 kr