1 Tavla litografi Salvador Dali 115/150 (d)
Utrop: 1 600 kr
1 tavla av Olle Bonniér (189/310), 45x53 cm, defekt ram (d)
Utrop: 1 500 kr
1 Tavla olja troligen Josef Sandberg "Järv fjället" (d)
Utrop: 900 kr
1 Tavla olja Stig Lundin "mot Kungshatt" 35x35 cm (d)
Utrop: 1 300 kr
1 Tavla troligenJohn Arsenius 22x15 cm "Häst och ryttare" osignerad
1 tavla Carl Sörensen olja " 2 kossor" 28x39 cm
Utrop: 800 kr
1 tavla av Alex Kircher 1928 88x97 cm (d)
Utrop: 3 500 kr
1 Tavla Olja okänd konstnär 38,5x24,5cm
1 Tavla olja Birger Birger "den kidnappade diplomaten" 38x51 cm (d)
1 tavla Örjan Wikström akvarell "par på parksoffa" (d)
1 olja sign Carl månsson "skånegård" 24 x 34 (d)
Utrop: 1 800 kr
1 Taklampa Nyhavn Pendel koppar design Alfred Homann & Ole V.Kjear
Utrop: 5 500 kr
1 Vas Gustavsberg
Utrop: 50 kr
1 Par örhängen silver med färgade stenar
1 Bok Kandinsky av Hans K Roethel
Utrop: 150 kr
1 Vas keramik nagg sk saknar lock
1 Glasflaska med propp Orrefors
Utgår
1 Bordslampa Bavaria
1 Sockerskål med lock, 1 skål handmålad keramik
Lördag 22 jul 2006
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm