361 - 380 av 415
1...18192021 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 11 maj 2006

Klubbad för

1 servis Rörstrand "Ingeborg" 53 delar viss nagg

Utrop: 1 000 kr

1 Skulptur Gips på träsockel Austin Prod. Inc. 1985 Okänd Konstnär

500 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tennfat Carl Magnus Reimers Sala 1797år 36cm skadat

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par tennstakar 24 cm otydliga stämplar skadade lagningar

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Minifiol med stråke i etui Suguki

Utrop: 1 000 kr

1 Hummelfigurin 11 cm "pojke"

475 kr

Utrop: 600 kr

1 Keramikskulptur Rörstrand Gunnar Nylund "Iller" 23 cm (d)

1 500 kr

Utrop: 800 kr

1 Keramikvas Stig Lindberg studio Gustavsberg 230.J (d)

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pipa med nysilverbeslag

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pipa skador med silverbeslag

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

3 Vaser, 1 bon bon kristall, 1 glasägg tvådelat, uppläggningsbestick sk, 1 nötknäppare av ns

300 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Spegel skador

700 kr

Utrop: 900 kr

1 Kvadratisk glasvas blå/violett "figuralgraverad" Bertil Vallien Boda Åhfors nr: 2422 H. 22 cm dia (d)

13 000 kr

Utrop: 15 000 kr

1 Glasvas brun/gul Bertil Vallien Boda Åhfors Unik h.22cm (d)

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordsur def glas saknas

3 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikfat Argenta 1196 k sk

Utrop: 900 kr