381 - 400 av 415
1...192021 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 11 maj 2006

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Par mässingstakar sk

350 kr

Utrop: 450 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kaffekanna mässing med träskaft

500 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Skål med lock Kina fam.rose nagg

1 Fat Meissen 1900-tal

400 kr

Utrop: 600 kr

1 glas vas (sea 2/55), 1 glas skål Ittala K. Franck

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas Argenta gravyr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Te kanna med lock, 1 gräddkanna, 1 sockerskål med lock, 2 koppar med fat Sèvres år 1756 rose Pompa

Pantvaror Övrigt

1 Glas-skål Nils Landgren Orrefors expo nu 635-61 repor

Utrop: 1 400 kr

1 Glasskål Vicke Lindstrand Kosta 2731 (d)

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

4 st Träskulpturer (byster/ansikten)

850 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Övrigt

1 Våg på träskiva, viktsats

Pantvaror Övrigt

1 Väggpendyl mednyckel glas saknas

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

2 Glasvaser (sk. nagg) höga på smal fot (blå/grön/vit) med motiv

600 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tavla olja Tom Swimm " Santa Barbara Yactclub 24" x 30"

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

Pantvaror Övrigt

18 St miniatyr ordnar i emalj och guld(1danneborgen,7 vasa,4 svärds,1 nordstjerna,7 okända

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Mont Blanc Penna reservoir 14k stift 342

500 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kaffekanna, 1 sockerskål, 1gräddkanna av nysilver

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

5 st Tavlor Hatvani (några skadade), 1 okänd etsningar

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 El-gitarr Gibson Melody maker skador i etui

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr