Avslutad | Klockor – Lördag 6 maj 2006
OMEGA Seamaster Professional, Cal 1424, Ref. nr 2284.50.00, Serie nr. 58915591, damur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, Ref nr. 6610/933, viklås, ca 2004.
Klockor Bucherer
BUCHERER, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad länk, briljantkrans 32 st. ca 1,60 ctv, ca R-TW/VVS (en dia nagg), längd 163-168 mm, totalvikt 54,7 gram, ca 1975, box.
BARWICK BROS, Keighley & Skipton, fickur, nr. 17672, 51 mm, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1860.
C. WINTER, 10 & 11 Orchard Street, Preston, fickur, 57 mm, nr. 84762, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1870.
JAEGER-LE COULTRE, Memovox, Cal K825, Serie nr. 1403206, boett nr. 783338, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, defekt, skadad urtavla, ca 1965.
Klockor Eterna
ETERNA, herrur, stål/guld, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
OMEGA, Seamaster, cal 600, Serie nr. 21462956, Boett nr. 135005, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1964.
CARTIER, Panthère, nr. 887971 / 000475, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås 18K guld, cert, september 1990, box.
OMEGA, herrur, Cal 30, serie nr. 8965650, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, boett ej signerad, ca 1940.
BREITLING, Starliner Chronometre, Ref nr. B7134012, serie nr. 885708, damur, bicolour, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, Pilotlänk stål/guld, oanvänd, cert, februari 2006, box.
BREITLING, Chrono Sextant, Ref nr. B55046, Serie nr. 1 981, kronograf, stål/guld, quartz, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, ca 1993.
CERTINA, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, oanvänd, december 2005, box.
Klockor Corum
CORUM, Romvlvs, Ref nr. 4710121, serie nr. 410806, damur, bicolour, quartz, safirglas, går ej, originallänk, viklås, cert, december 1987.
OMEGA, Constellation, Cal , Serie nr. , Ref nr. , herrur, Chronometer, stål, electronic, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad länk, viklås, ca 1973.