Avslutad | Klockor – Lördag 6 maj 2006
CARTIER, Tank, nr. 3 238180, damur, förgyllt silver, manuell, mineralglas (skadat), sliten boett, läderband, ca 1980.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Bvlgari, Ref nr. BB 30 GL, Serie nr. F16948, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, läderband, viklås 18K guld (ej original), ca 1992, box.
CARTIER, Pasha, Grid, Cal , Ref nr. 2379, Serie nr. 33983CD, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat läderband, viklås, cert, aug 2000, box.
ROLEX, OP, Day-Date, Ref nr. 18038, Serie nr. 8672363, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, cert, mars 1986, box.
ZENITH, fickur, Serie nr. 1936557, Boett nr. 167566, 14K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1910.
LONGINES, herrur, Cal 12.68 Z, Serie nr. 10677316, Ref nr. 6490-7 / 22, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
VALDYOR, Starlike, Cal ETA 2824, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, glasbaksida, läderband, ca 1970, box.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, Super Kontiki, Chronometer, Ref nr. 1576.41, Serie nr. 930821, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1991.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 564, Serie nr. 25328266, Ref nr. 168.005, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1967.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 564, Serie nr. 30279249, Ref nr. CD 168017 SP, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1969.
OMEGA, Seamaster, multifunction, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, analog/digital, integrerad länk stål/guld, viklås, ca 1995.
RESERVDELAR, till, väggur och väckaur fjäderhjul, löpverkshjul axlar, brickor, balanser slagarnar, mm.
Klocktillbehör Övriga klockor
RESERVDELAR, till armbandsur, sorterade efter caliber såsom ETA, AS, Buren, FHF, mm, ställaxlar och balansaxlar efter DCN system eller efter Calibre.