501 - 520 av 885
1...252627...45 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 januari 2006

Klubbad för

Skulptur, Huvud signerat Anders Jönsson. Höjd ca 46cm

Utrop: 1 000 kr

Fat, Kosta Boda. Diameter ca 39cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Vas, Rosenthal. höjd ca 19,5cm

300 kr

Utrop: 200 kr

Värja, balja saknas. Längd ca 83cm

1 700 kr

Utrop: 300 kr

Bajonett, balja saknas. Längd 55,5cm

Utrop: 300 kr

Fat, Rörstrand (blå eld). Längd ca 39,5cm

475 kr

Utrop: 500 kr

Litografi, signerad Reinhold Ljunggren ca 20x 30,5 cm

600 kr

Utrop: 1 200 kr

Litografi, signerad Reinhold Ljunggren ca 22x35cm. Missfärgad passepartout

600 kr

Utrop: 1 200 kr

Teckning, i tusch signerad A. Rossander (Armand) ca 15x20 cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Relief, i brons på skifferplatta signerad Astri Bergman Taube 190/240 ca 40x19,5cm med äkthetsintyg.

1 800 kr

Utrop: 800 kr

Relief, i brons på skifferplatta signerad Astri Bergman Taube 153/240 ca 19,5x 19,5cm med äkthetsintyg

1 100 kr

Utrop: 600 kr

Relief, i brons på skifferplatta signerad Astri Bergman Taube 141/240 ca 19,5x 19,5cm. Med äkthetsintyg.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

Flaska, brännvinsflaska med propp märkt "G III". Höjd ca 20cm

425 kr

Utrop: 300 kr

Karaffer, 2 st med propp. Höjd ca 22 resp 24 cm

200 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Akvarell, signerad Nordensköld (Anna) ca 63x47 cm (d)

550 kr

Utrop: 400 kr

Sextant, i mässing, i trälåda.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Pistoler, par flintlåspistoler, Orientaliska. Längd vardera ca 37cm. Skador

2 700 kr

Utrop: 1 500 kr

Lampfot, "Le Verre Francais" i överfångsglas. Höjd ca 30cm

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Skål, "Gallé" i överfångsglas diameter ca 7,5cm

1 200 kr

Utrop: 800 kr

Skål, Orrefors diameter ca 19cm

150 kr

Utrop: 300 kr