461 - 480 av 506
1...23242526 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 19 januari 2006

Klubbad för

1 Tavla litografi Bengt Lindström 92/99 (d)

Pantvaror Övrigt

1 Serietidning Kalle Anka nr 3 1948 Årg.1

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordsur stengods empirestil med nyckel och pendel

2 700 kr

Utrop: 3 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tennfat diameter 35 cm Johan Gustaf Ryman Stockholm 1761-1797

Pantvaror Övrigt

1 Skålfat av tenn otydliga stämplar men Örebro diameter 33 cm

Pantvaror Övrigt

1 Par mässingstakar Skultuna bruk nr 39

Pantvaror Övrigt

1 Par mässingstakar Gusum bruk nr 53

Pantvaror Övrigt

1 Par mässingstakar sign NMB

Pantvaror Övrigt

1 Koppar kastrull med lock avsedd för vedspis Husqvarna nr 727

Pantvaror Övrigt

12 st Böcker ( Calendrar mellan åren 1809 fram till 1854 )

Pantvaror Övrigt

3 st Böcker Kjellgrens samlade skrifter band 1-3

Pantvaror Övrigt

1 Porslinskål med lock (lås skadat) med mässingsbeslag

600 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

11 Kopparpjäser

Pantvaror Övrigt

1 Luktdosa sevreporslin

Pantvaror Övrigt

1 Nipperask i elfenben och sköldpadd med miniatyr

Pantvaror Övrigt

1 Miniatyr porträtt föreställande Anna Elisabeth Stuel von Holstein

Pantvaror Övrigt

1 Bulkruka koppar

Pantvaror Övrigt

1 Kaffekanna koppar 1700-tal lagningar

Pantvaror Övrigt

32 st Calendrar mellan åren 1774-1826 samt 1 Bok "Sveriges rikes lag 1780"

Pantvaror Övrigt

2 Tennskålar

100 kr

Utrop: 50 kr