481 - 500 av 506
1...242526 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 19 januari 2006

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Tennskål "Ollers"

1 200 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

2 Stycken värdebevis guldfynd 2X250:- Giltiga tom 31/7-06

300 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

1 st Dupont tändare Kinesisk lack i ask

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 800 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tesamovar nysilver

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pärlcollier med silverlås i ask

275 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordsur Frankrike Empire förgylld brons h. 38,5 cm med nycklar, lucka baktill saknas. Rektangulär sockel prydd med palmetter. Scen ur Grekiska mytologin med Pan och Eccho. Urhuset flankerad med svan och stående Venus. Krön med blommor och amfora.

Utrop: 18 000 kr

1 keramikskulptur De Ranieri

1 kostglas kosta boda "open minds" i kartong #98823

600 kr

Utrop: 650 kr

Pantvaror Övrigt

2 Metallfat märkta WMF diameter ca 30 cm

Pantvaror Övrigt

2 Keramikfiguriner höjd ca 45 cm Liani

Pantvaror Övrigt

1 Spegel höjd ca 100 bredd 38 cm Gustaviansk, ramverk av band och pärlstav krön skadat gouach med antikiserad figur

Pantvaror Övrigt

1 Pälskappa Lamm storlek okänd

425 kr

Utrop: 50 kr

Litografi Lars Åberg E.A. (d)

Utrop: 750 kr

1 Ring med pärla 18k. Vikt 4,09g

375 kr

Utrop: 450 kr

1 Glaspskulptur Målerås Mats Jonasson "Diamanda ur Artemiss" (d)

325 kr

Utrop: 400 kr

1 Glasskulptur Sea glasbruk

300 kr

Utrop: 300 kr