161 - 180 av 637
1...8910...32 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 7 december 2005

Klubbad för

1 ring m pärla stl:17,5 18k. Vikt 4g

1 ring vg m 6 små diamanter & 1 röd sten stämplad år 1960 stl:17 18k. Vikt 4,3g

1 ring vg m dia (skadad) 1xca0,12ct stämplad år 1966 stl:15,5 18k. Vikt 3g

1 ring vg m dia 9xca0,01ct stl:16,25 18k. Vikt 1,9g

1 ring m dia 24xtot ca 0,66ct stl:19 18k. Vikt 12,9g

1 ring 9k:1,4gr,3 ringar,1 par örhängen, 1 armband m hängen(ena låsåttan saknas) 18k:57,0gr. Vikt 58,4g

1 damur Rolex Precision (servicebehov) 18k br.vikt:41,6gr. Vikt 41,6g

1 armband fantasi ca19,5cm 18k. Vikt 33,5g

1 armband x-länk m stav 3-radigt stämplad år 1964. ca19cm 18k. Vikt 31,7g

1 armband fantasi ca 18cm 18k. Vikt 18g

1 armband fantasi fr. Hedens Guldsmeds AB (Ängelholm) 1968. (en låsåtta def) ca 20cm 18k. Vikt 57,8g

1 armband x-länk m 5 hängen (ett är graverat) ca 18,5cm 18k. Vikt 15,1g

1 öppningsbar armring (bucklig) 18k. Vikt 22,7g

1 par manschettknappar i tvåfärgat guld samt dia 2xca0,05ct 18k. Vikt 39,1g

1 armband m granater. Förgyllt silver ca 19cm. Vikt 24,2g

1 armbandsur (def) Tsilla 18k. Vikt 46,1g

1 armbandsur (def) Omega 18k. Vikt 32,4g

1 collier m pärlor 18k. Vikt 19,3g

1 700 kr

Utrop: 2 200 kr

1 graverad ring m dia 5xca0,01ct stl:16, 1 graverad ring stl:16,5 18k. Vikt 5,6g

Utrop: 650 kr

1 ring K. Sauer. (fr. år 1970) silver stl:16. Vikt 19,89g

700 kr

Utrop: 250 kr