Avslutad | Klockor – Lördag 14 januari 2006
OMEGA, herrur, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10582757, Ref nr. 2383-4, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1946, metallänk ej original.
OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 35778297, Ref nr. 136.0102, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.
OMEGA, De Ville, Cal 1351, Serie nr. 41197079, Ref nr. 191.0092, herrur, stål, quartz, mineralglas (skadat), ca 1979, metallänk ej original.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Othello, Ref nr. 124, herrur, svarteloxerad, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.
IWC, mormorsur, 32 mm, Serie nr. 457796, Boett nr. 492488, 18K guld, ankarur, monogram, gravyr, ca 1913, kedja gulmetall.
OMEGA, fickur, Serie nr. 10238476, doublé (20 micron), ankarur, gravyr, ca 1945, kedja gulmetall.
OMEGA, De Ville, Cal 1365, Serie nr. 44385024, Ref nr. 191 0106, herrur, doublé, quartz, safirglas, läderband, ca 1981.
OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40777504, Ref nr. ST 196 0088, herrur, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, ca 1978.
OMEGA, herrur, Serie nr. 10130413, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skruv saknas, ca 1940, metallänk ej original.
LE COULTRE, fickur, 47 mm, Serie nr. 11469, Boett nr. 2187, stål "Staybrite", ankarur, 8-dagars, gångreservindikator, skadad urtavla, 1930-tal.
FICKUR, 64 mm, savonett, Serie nr. 53457, Boett nr. 37645, kvartsrepeter, kronograf, 14K guld, ankarur, ca 1900.
JOHN BELLING, Bodmin, England, fickur, 46 mm, No. 4923, spindelur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1810, ytterboett.
NATTVAKTUR, Nr. 13231, "Bürk´s System", gulmetall, mekanisk, läderfodral med rem, ca 1910.
TAG HEUER, Monaco, Ref nr. CS2111, Serie nr. 05268, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, cert, juli 2000, box.