Avslutad | Klockor – Lördag 14 januari 2006
FAVRE LEUBA, damur, Boett nr. 47941 46, doublé, manuell, plexiglas, formverk, skadad urtavla, lock, integrerad länk, ca 1950-tal, box.
TISSOT, Quickster, kronograf, Ref nr. Q662/762 RKS-BC, Serie nr. 37182, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2003, box.
TELL, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 17.5 cm, ca 1970.
EIGER, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1970.
TISSOT, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, oanvänd, ca 1980.
OMEGA, damur, Cal 19.4 S, Serie nr. 7460706, Boett nr. 8371812, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1930.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt, bucklor, läderband, ca 1975.
OMEGA, Genève, Cal 1012, Serie nr. 37263183, Ref nr. 166 0164, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1973.
OMEGA, damur, Cal 483, Serie nr. 20115184, Ref nr. MD 511.070, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1963, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, Cal 682, Serie nr. 27907040, boett nr 568.011, damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, länk ej original.
OMEGA, De ville, Cal 1350, Serie nr. 37886782, Ref nr. 591.0018, damur, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1979.