241 - 260 av 510
1...121314...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 14 januari 2006

Klubbad för

FAVRE LEUBA, damur, Boett nr. 47941 46, doublé, manuell, plexiglas, formverk, skadad urtavla, lock, integrerad länk, ca 1950-tal, box.

Utrop: 1 500 kr

TISSOT, Quickster, kronograf, Ref nr. Q662/762 RKS-BC, Serie nr. 37182, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2003, box.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, ankarur, pärlemorboett (skadad), pärlemorurtavla, ca 1920

Utrop: 900 kr

TELL, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 17.5 cm, ca 1970.

850 kr

Utrop: 900 kr

EIGER, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1970.

600 kr

Utrop: 700 kr

MORMORSUR, 14K guld ankarur, gravyr, ca 1910, kedja 18K guld.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, 14K guld, omgjord till armbandsur, nyckel, glas ngt lös, 1800-tal, ask

225 kr

Utrop: 300 kr

TISSOT, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, oanvänd, ca 1980.

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, damur, Cal 19.4 S, Serie nr. 7460706, Boett nr. 8371812, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1930.

Utrop: 900 kr

TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt, bucklor, läderband, ca 1975.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 1012, Serie nr. 37263183, Ref nr. 166 0164, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1973.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, damur, Cal 483, Serie nr. 20115184, Ref nr. MD 511.070, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1963, metallänk ej original.

Utrop: 400 kr

OMEGA, Constellation, Cal 682, Serie nr. 27907040, boett nr 568.011, damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, länk ej original.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, De ville, Cal 1350, Serie nr. 37886782, Ref nr. 591.0018, damur, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1979.

200 kr

Utrop: 250 kr

L.W.C. fickur, ankarur, stål, defekt, skadad urtavla, ca 1950.

100 kr

Utrop: 150 kr

HERRUR, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.

Utrop: 25 kr

SMITHS, fickur med stopfunktion, plast, manuell, 1970-tal.

250 kr

Utrop: 100 kr

MORMORSUR, 14K guld, cylinderur, defekt, ca 1880.

300 kr

Utrop: 350 kr

VALMON, Genève, hängur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1970.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, 1911, Ref nr. 188901, Serie nr. 72606452, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1993, box.

Utrop: 7 200 kr