Avslutad | Klockor – Lördag 14 januari 2006
TISSOT, PR 50, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, oanvänd, ca 1998.
Visa varaKlockor Tissot
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca -84, box.
Visa varaKlockor Cartier
CARTIER, Tank Américaine, Serie nr. 2482/606743MG, damur, 18K guld, quartz, safirglas, 98 st. briljanter på boetten, originallänk, viklås, cert, november 2003, box.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, herrur, Cal 265, Serie nr. 12662391, Ref nr. 2544-4, 38 mm, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 30942676, Ref nr. 135.041, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.
OMEGA, herrur, Cal 265, Serie nr. 13047260, Ref nr. 2639-8, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.
OMEGA, De Ville, Cal 625, Serie nr. 41671278, Ref nr. 111.0113, herrur, stål, manuell, safirglas, läderband, ca 1979.
CERTINA, Town and Country, Serie nr. 5490454, Ref nr. 5301 115, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1966.
CERTINA, Town and Country, Serie nr. 6933864, Ref nr. 5306 115, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad boett, ca 1966.
CERTINA, C-tronic, Chronolympic, Cal ESA 9210/Certina 749, Ref nr. 749 3754 41, kronograf, herrur, stål, electronic, plexiglas, dag, datum, läderband, ca 1972.
CERTINA, Chronolympic, Cal Valjoux 7750/Certina 674, Ref nr. 674 3559 41, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, ca 1968.
Klockor Favre-Leuba
FAVRE-LEUBA, Congress, Cal 255, Serie nr. 1046987, Boett nr. 82032 / 160, herrur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.
HERRUR, vitmetall, manuell, plexiglas, militärstämplar, fasta bandstift, ca 1976.
INVICTA, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, krona + axel saknas, ca 1970, metallänk ej original.
Klockor Fortis
FORTIS, True Line, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum (defekt), läderband, ca 1970.
ANCRE, herrur, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, går ej, läderband, 1940-tal.
URANIA, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1945.