4 Punchbägare i silver (1 lite bucklig)
Utrop: 400 kr
1 Bägare i silver höjd 9cm (foten lös). Vikt 70,7g
Utrop: 50 kr
1 Skål i silver diameter 9,5cm höjd 5cm. Vikt 62,5g
Utrop: 150 kr
1 Bägare i silver C.G Hallberg höjd 11cm. Vikt 72,59g
Utrop: 200 kr
2 Kaffeskedar i silver
1 Te-sil i silver
2 Ströare i silver höjd 11cm
1 Jakthorn B&S
1 Kniv, 1 Gaffel, 1 Sked, 1 Kaffesked i silver i etui
Utrop: 250 kr
6 Matskedar i silver Mod: Svensk (gravyr) i etui
Utrop: 600 kr
1 Pusselring 14K. Vikt 9,5g
Utrop: 700 kr
1 Kedja 18K doserad Bismarck 42cm. Vikt 20,9g
Utrop: 2 000 kr
1 Par Örhängen 18K med skruv. Vikt 2,4g
Utrop: 225 kr
1 Ring 18K (gravyr), 1 Hänge 18K (gravyr). Vikt 4,59g
Utrop: 425 kr
1 Silverbricka, 1 Gräddkanna, 1 Sockerskål i silver. Vikt 234,2g
Utrop: 800 kr
7 Matskedar i silver år 1874. Vikt 356,2g
Utrop: 900 kr
2 Matskedar i silver år 1843, 1846. Vikt 109,9g
1 Sked i silver år 1809. Vikt 36,7g
Utrop: 175 kr
UTGÅR
48 Delar Silverbestick W.A Bolin modell A (12 Gafflar, 12 Knivar, 12 Skedar, 12 Dessertgafflar)
Utrop: 11 000 kr
Onsdag 14 sep 2005
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm