261 - 280 av 438
1...131415...22 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 14 september 2005

Klubbad för

4 Punchbägare i silver (1 lite bucklig)

Utrop: 400 kr

1 Bägare i silver höjd 9cm (foten lös). Vikt 70,7g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Skål i silver diameter 9,5cm höjd 5cm. Vikt 62,5g

125 kr

Utrop: 150 kr

1 Bägare i silver C.G Hallberg höjd 11cm. Vikt 72,59g

150 kr

Utrop: 200 kr

2 Kaffeskedar i silver

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Te-sil i silver

125 kr

Utrop: 50 kr

2 Ströare i silver höjd 11cm

425 kr

Utrop: 50 kr

1 Jakthorn B&S

325 kr

Utrop: 50 kr

1 Kniv, 1 Gaffel, 1 Sked, 1 Kaffesked i silver i etui

200 kr

Utrop: 250 kr

6 Matskedar i silver Mod: Svensk (gravyr) i etui

450 kr

Utrop: 600 kr

1 Pusselring 14K. Vikt 9,5g

Utrop: 700 kr

1 Kedja 18K doserad Bismarck 42cm. Vikt 20,9g

Utrop: 2 000 kr

1 Par Örhängen 18K med skruv. Vikt 2,4g

200 kr

Utrop: 225 kr

1 Ring 18K (gravyr), 1 Hänge 18K (gravyr). Vikt 4,59g

Utrop: 425 kr

1 Silverbricka, 1 Gräddkanna, 1 Sockerskål i silver. Vikt 234,2g

600 kr

Utrop: 800 kr

7 Matskedar i silver år 1874. Vikt 356,2g

Utrop: 900 kr

2 Matskedar i silver år 1843, 1846. Vikt 109,9g

Utrop: 250 kr

1 Sked i silver år 1809. Vikt 36,7g

Utrop: 175 kr

48 Delar Silverbestick W.A Bolin modell A (12 Gafflar, 12 Knivar, 12 Skedar, 12 Dessertgafflar)

13 300 kr

Utrop: 11 000 kr