1 Tavla Bengt Landin lito 5/250 "Blommor" (d)
Utrop: 300 kr
1 Tavla Bengt Dahlin-55 akvarell 24x32 cm "Citroner" (d)
Utrop: 50 kr
1 Tavla Karl-Hinz Haase krita 37x28 cm (d)
1 Tavla Rickard Rabws olja 51x61 (d)
Utrop: 700 kr
1 Tavla Christian Thörrestrup olja 32x35 "Man och kanariefågel"
Utrop: 7 000 kr
1 Tavla Pelle Åberg olja 45x37 "Clown" (d)
Utrop: 18 000 kr
1 Tavla akvarell 25x20 cm sign A.L (troligen Alexander Langlet) "Älg"
Utrop: 1 300 kr
1 Tavla Okänd konstnär olja "Marinmotiv"28x21
Utrop: 900 kr
1 Tavla litografi Peter Dahl bladet sk 38/460 (d)
1 Tavla litografi Peter Dahl 299/400 (d)
Utrop: 1 600 kr
1 tavla Rossander / vaser med frukt/ olja (d)
1 Tavla Axel Peter olja 100x80 "blomster och frukt stilleben" (d)
Utrop: 5 500 kr
1 Vas Ulrika hydman kosta boda
1 Fickur Omega silver med double kedja
1 Tavla litografi Barbro Forslund 4/20
1 Tavla Birger E:son Birger olja 121X90cm "Picasso" (d)
Utrop: 14 000 kr
1 Par solglasögon i mjukt fodral Ralph Lauren. Vikt 12,6g
1 Ring slät 20k. Vikt 4g
Utrop: 400 kr
1 Kråsnål 18k. Vikt 2,29g
Utrop: 200 kr
1 Medalj 23k. Vikt 3,7g
Utrop: 425 kr
Lördag 23 jul 2005
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm