1 tavla Hans Dahl-1898 22 x 27 cm akvarell
1 Kopparstick med förgylld ram ngt skadad
Utrop: 1 000 kr
1 Etsning Steffe Gerald 35/70 (d)
1 Ltografi Ulf Gripenholm 289/295 "sittande kvinna" (d)
1 Ltografi Ulf Gripenholm 207/295 "sittande kvinna" (d)
1Tavla Heinertz "ansikten" akvarell 27x22 (d)
Utrop: 50 kr
1 Tavla litografi Roland Svensson-63 108/200 (d)
Utrop: 900 kr
1 tavla Edvin Ollers olja "landskap" 51x40 (d)
Utrop: 1 400 kr
1 Tavla Göran Brunius olja "landskap" 40x31 (d)
1 Tavla olja Uno Wallman 46x55 (d)
Utrop: 3 500 kr
Utrop: 3 000 kr
Utrop: 2 500 kr
Utrop: 2 000 kr
1 Tavla olja Uno Wallman 46x38 (d)
Utrop: 1 900 kr
Utrop: 1 300 kr
UTGÅR
1 Tavla Einar Jolin akv 26x34 "Räv vid träd" (d)
Lördag 23 jul 2005
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm