81 - 100 av 221
1...456...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 19 april 1997

Klubbad för
Bild saknas

ÖRHÄNGEN, 2 par, 18K guld , caméer, bergkristall

325 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

BRILJANT, 0.46 ct. R(E)/IF, oinfattad i box

Utrop: 14 000 kr

Bild saknas

BRILJANT, 0.38 ct. W(H)/VS1,oinfattad

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1.47 ct., oinfattad i box

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, oinfattad,1.02 ct., i box

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, gråaktiga pärlor, lås silver

Utrop: 2 600 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K GULD / röd guld , vikt 50 g

Utrop: 4 500 kr

Bild saknas

RING, 18K guld med smaragd samt gammalslipade diamanter

1 600 kr

Utrop: 1 900 kr

Bild saknas

Smycken Rubinring

RUBINRING, låghaltigt guld med rubiner

Utrop: 1 700 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 1.25 ct, vikt 12.2 g

Bild saknas

BROSCH, silver med bergkristaller samt onyx, handgjord Ängelholm, 1995

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

COLLIER, turkoser samt odlade pärlor

900 kr

Utrop: 900 kr

Bild saknas

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0.36 ct

Utrop: 3 800 kr

Bild saknas

Smycken Övr diamringar

SYSKONRING, 18K vitguld med 2 briljanter totalt ca 0.80 ct W /VS-SI

Utrop: 8 500 kr

Bild saknas

RING, 14K guld med briljanter samt syntetisk sten

Utrop: 4 500 kr

Bild saknas

ÖRHÄNGEN, 14K guld med briljanter samt syntetisk sten

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

FIOL, defekt, 1700-tal, halsen omgjord 1850-tal samt 1gång på 1900-talet

Utrop: 6 000 kr

Bild saknas

LJUSSTAKE, nysilver, CG Hallberg

Utrop: 800 kr

Bild saknas

Glas Bruksglas

45 GLAS, 1 PLUNTA

300 kr

Utrop: 500 kr

Bild saknas

5 PENNOR, 2 MEDALJER, 5 KLOCKOR

Utrop: 750 kr