61 - 80 av 221
1...345...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 19 april 1997

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

10 LAPIS LAZULI, oinfattade, totalt 40.5 ct.

Utrop: 450 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 7 briljanter ca. 0.14 ct. vikt 1.0 g

Utrop: 800 kr

ARMRING, silver, design Claes Giertta, 1964, vikt 100.5 g

Utrop: 3 000 kr

Bild saknas

COLLIER, 18K guld / vitguld / röd- guld med rubiner, defekt, vikt 56.9 g

3 400 kr

Utrop: 4 500 kr

Bild saknas

Smycken Övr diamringar

¨RING, 18K guld / vit guld med briljanter samt diamanter, vikt 16.6 g

Utrop: 3 800 kr

Bild saknas

HÄNGE, förgyllt silver med blå samt vita safirer

800 kr

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

BRILJANT i box 0.32 ct TW(G)/ VS

Utrop: 3 800 kr

Bild saknas

BRILJANT, i box, 0.33 ct TW(G) / VS

Utrop: 3 900 kr

Bild saknas

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, i box, 0.49 ct

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, i box, 1.00 ct

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

ENSTENSRING 18K vitguld med briljant ca 0.65ct W / P1 svensk, handgjord

Utrop: 8 200 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, vikt 48 g

Utrop: 4 000 kr

Bild saknas

BRILJANT, oinfattad, 0.35 ct ca RIVER(E) / VS 2

4 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Bild saknas

BRILJANTRING, 18K vitguld med 2 briljanter ca 1.24ct W / VS-SI samt 4 brilj tot ca 0.12ct

Utrop: 16 000 kr

Bild saknas

ÖRHÄNGE, 18K vitguld med briljant ca 0.36 ct TW(G) / VS

Utrop: 4 500 kr

Bild saknas

Glas Vaser

VAS, RÖRSTRAND, signerad, BERTIL VALLIEN

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

LAPIS LAZULI HÄNGE, infattad i 14K guld

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Bild saknas

LORGNETT, silver, glas saknas svenska stämplar, 1949

400 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

RING, silver, svart diamant handgjord.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

COLLIER, vita koraller, doserade, lås 18K vitguld med rosenstenar samt safir

Utrop: 1 400 kr