1 Fat Britten Pååg Lindshammar 2002
Utrop: 800 kr
UTGÅR
1 Par Spegel Lampetter
Utrop: 300 kr
1 Glas skål Boda B.Vallien 48298
Utrop: 200 kr
1 Glas vas Orrefors DU3112
1 Stop fajans (trol. England c:a 1800-talets första hälft) smärre skador
Utrop: 900 kr
1 Porslinskanna smärre skador krackeleringar
Utrop: 100 kr
3 Glas/äggkoppar sign. Ville A
Utrop: 400 kr
2 Glasvaser sign. Åsa
1 Tågset Märklin 28702 (lok+3vagnar) i kartong Jubileumståg
Utrop: 3 200 kr
1 Tågset Märklin 2870 (lok+3vagnar) snälltåg från år 1938
2 Glaskaraffer
1 Skål med fat/ Argenta Gustavsberg
1 Glasskål Flygsfors -55 Kedelv
1 Glasskål Strömbergshyttan T399
1 Glasvas Orrefors Per B Sundberg
Utrop: 700 kr
1 Glasvas Bertil Vallien 49607
1 Glasskulptur i träram som är något skadad Kosta Boda
Utrop: 500 kr
1 Väggpendyl med nyckel
Utrop: 1 500 kr
Onsdag 3 nov 2004
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm