1 dish Britten Pååg Lindshammar 2002
Estimated: 800 kr
CANCELLED
1 pair mirror Lampetter
Estimated: 300 kr
1 crystal bowl Boda B.Vallien 48298
Estimated: 200 kr
1 crystal vase Orrefors DU3112
1 tankard fajans (trol. England c:a 1800-talets första hälft) smärre skador
Estimated: 900 kr
1 Porslinskanna smärre skador krackeleringar
Estimated: 100 kr
3 crystal/äggkoppar sign. Ville A
Estimated: 400 kr
2 Glasvaser sign. Åsa
1 Tågset Märklin 28702 (lok+3vagnar) in kartong Jubileumståg
Estimated: 3 200 kr
1 Tågset Märklin 2870 (lok+3vagnar) snälltåg från year 1938
2 Glaskaraffer
1 bowl with dish/ Argenta Gustavsberg
1 Glasskål Flygsfors -55 Kedelv
1 Glasskål Strömbergshyttan T399
1 Glasvas Orrefors Per B Sundberg
Estimated: 700 kr
1 Glasvas Bertil Vallien 49607
1 Glasskulptur in träram som är något damaged Kosta Boda
Estimated: 500 kr
1 Väggpendyl with key
Estimated: 1 500 kr
Pawn
Wednesday 3 Nov 2004
Pawns / ABV Storgatan
Hammer auction
Hammer auction in Stockholm