1 Porslinsvas B&G
Utrop: 100 kr
1 Glasvas Ulrica Hydman-Vallien Boda Artist #47868
Utrop: 550 kr
1 Glasvas sign. DEK 420
Utrop: 300 kr
UTGÅR
1 Keramikfigur Lisa Larsson WWF "Lokatt"
Utrop: 900 kr
1 Keramikfigur Lisa Larsson WWF "Utter"
Utrop: 750 kr
1 Keramikfigur Lisa Larsson WWF "Bison"
Utrop: 650 kr
1 Keramikfigur Carl Larsson "Tomtemö"
Utrop: 500 kr
1 Keramikfigur Hummel Goebel "Pojken med kvisten"
1 Tavla litografi Lennart Jirlow 37/400 "blommor i vas"
Utrop: 4 000 kr
1 Keramikvas Rörstrand
1 Bronsskulptur med träsockel sign. Puck på sockeln h. 16 cm
Utrop: 1 000 kr
4 Böcker Svenska folkvisor Geijer/Afzelius
Utrop: 600 kr
1 Tavla utan ram Erik Byström-46 46x54 cm "vårat gäng"
1 Ring slät 20k 4,7 gram. Vikt 4,7g
Utrop: 400 kr
2 Tenn mått 2&5 dl Santesson Stockholm
1 Miniatyr tavla skadad ram
Utrop: 850 kr
6 gafflar, 6 knivar Engelska scheffield pläter med pärlemo skaft
1 Bronsskulprur David Wretling h. 26cm "Kvinna med snäckskal"
Utrop: 3 900 kr
Onsdag 15 sep 2004
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm