1 Porslinsvas B&G
Estimated: 100 kr
1 Glasvas Ulrica Hydman-Vallien Boda Artist #47868
Estimated: 550 kr
1 Glasvas sign. DEK 420
Estimated: 300 kr
CANCELLED
1 Keramikfigur Lisa Larsson WWF "Lokatt"
Estimated: 900 kr
1 Keramikfigur Lisa Larsson WWF "Utter"
Estimated: 750 kr
1 Keramikfigur Lisa Larsson WWF "Bison"
Estimated: 650 kr
1 Keramikfigur Carl Larsson "Tomtemö"
Estimated: 500 kr
1 Keramikfigur Hummel Goebel "Pojken with kvisten"
1 painting lithograph Lennart Jirlow 37/400 "blommor in vas"
Estimated: 4 000 kr
1 Keramikvas Rörstrand
1 Bronsskulptur with träsockel sign. Puck on sockeln h. 16 cm
Estimated: 1 000 kr
4 books Swedish folkvisor Geijer/Afzelius
Estimated: 600 kr
1 painting without ram Erik Byström-46 46x54 cm "vårat gäng"
1 ring slät 20K 4,7 gram. weight 4,7g
Estimated: 400 kr
2 pewter measure 2&5 dl Santesson Stockholm
1 Miniatyr painting damaged ram
Estimated: 850 kr
6 forks, 6 knives English scheffield pläter with pärlemo handle
1 Bronsskulprur David Wretling h. 26cm "Kvinna with snäckskal"
Estimated: 3 900 kr
Pawn
Wednesday 15 Sep 2004
Pawns / ABV
Hammer auction
Hammer auction in Stockholm