481 - 500 av 555
1...242526...28 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 15 maj 2004

Klubbad för

1 Bibliofilutgåva i mapp "Murarlod och Brysselspets"38/150 texter av Bengt Jangfeldt & 5 st litografier av Harald Lyth (d)

Utrop: 5 000 kr

5 Seriegrafier i mapp av Harald Lyth "Epigram II" (d)

Utrop: 5 000 kr

6 Seriegrafier i mapp C.G. Karlsson CGK "Figurer" 45/99 (d)

Utrop: 7 000 kr

1 Tavla gouache Lennart Rodhe-54 19x23 cm (d)

Utrop: 18 000 kr

1 Matta 138X202 med silkesinslag "röd"

Utrop: 4 000 kr

1 Äkta matta Täbriz diam 240x158 cm

1 Kopparstick uppfodrad på pannå föreställande Ludvig 15:e (Vanlo) N De Larmessin

1 100 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Tavla olja Julius Kronberg blomsterstilleben färgbortfall

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Övrigt

6 Kaffeskedar, 6 matskedar "Nobel" Gunnar Cyr‰n

950 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Mynt

1 Matta Täbris 7m2 ull/silke på bommul/silkevarp

11 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Pantvaror Mynt

1 Matta Täbris 9m2 ull/silke på bommul/silkevarp

Utrop: 16 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Orientalisk Matta Nain 340x248

Utrop: 18 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 orientalisk matta 157x198

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 orientalisk matta Ghom silke 82x130

2 500 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Övrigt

Appliquer, för 2 ljus, ett par Louis XVI-stil, Förgylld brons. Rak form med krönande urna. Svängda ljusarmar behängda med girlanger. H 31 cm.

Utrop: 5 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordslampa utan skärm behöver bytas ledningar och kontakt

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bägare i tenn (lite skadad) Martin Gustaf Moberg Jönköping 1777-1815 troligen 1780

300 kr

Utrop: 500 kr