461 - 480 av 555
1...232425...28 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 15 maj 2004

Klubbad för

1 vas stengods sign Bernt Friberg(1944) höjd :18,5 cm (d)

Utrop: 4 000 kr

1 Keramikvas Gefle skadad fot H.18 cm

150 kr

Utrop: 150 kr

1 Litografi oramad Bengt Lindström sign a tergo (d)

200 kr

Utrop: 350 kr

200 kr

Utrop: 350 kr

1 Keramikskulptur Uppsala Ekeby maari simmulson h.38 cm (d)

1 300 kr

Utrop: 800 kr

1 Porslinsfat på fot famille rosefärger

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kulspetspenna Mont Blanc meisterstuck

650 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Blyerts Mont Blanc meisterstuck

800 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Reservoarpenna Mont Blanc meisterstuck no:146 med certifikat

700 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kulspetspenna Mont Blanc meisterstuck no:161 med certifikat

800 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Kruka Rörstrand (skador, sprickor,lagningar)

250 kr

Utrop: 300 kr

1 Tavla olja Hans Erik Eriksson 61x80 "Strömmen" (d)

Utrop: 1 100 kr

1 glasskål sigurd persson unik diam. 36cm h. 16cm (d)

Utrop: 5 000 kr

2 Gräddkannor silver London 1773

8 700 kr

Utrop: 5 500 kr

1 Sked silver Johan Dragman Arboga verksamm 1701-1746

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Silverdosa locket prydd med porträtt tillv. Eric Ekström Växjö 1819-1840 R3

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Silverdosa Hjärtformad med krona inga stämplar

Utrop: 1 500 kr

1 Saltkar av silver ristat årtal 1814 Troligen Linköping 1745

Utrop: 1 500 kr