CANCELLED
1 vase stengods sign Bernt Friberg(1944) height :18,5 cm (d)
Estimated: 4 000 kr
1 Keramikvas Gefle damaged stand H.18 cm
Estimated: 150 kr
1 lithograph oramad Bengt Lindström sign a tergo (d)
Estimated: 350 kr
1 Keramikskulptur Uppsala Ekeby maari simmulson h.38 cm (d)
Estimated: 800 kr
1 Porslinsfat on stand famille rosefärger
Estimated: 600 kr
1 Kulspetspenna Mont Blanc meisterstuck
Estimated: 400 kr
Estimated: 500 kr
1 fountain-pen Mont Blanc meisterstuck no:146 with certificate
1 Kulspetspenna Mont Blanc meisterstuck no:161 with certificate
Estimated: 1 200 kr
1 Kruka Rörstrand (skador, sprickor,lagningar)
Estimated: 300 kr
1 painting oil Hans Erik Eriksson 61x80 "Strömmen" (d)
Estimated: 1 100 kr
1 glasskål sigurd persson unik diam. 36cm h. 16cm (d)
Estimated: 5 000 kr
2 Gräddkannor silver London 1773
Estimated: 5 500 kr
1 spoon silver Johan Dragman Arboga verksamm 1701-1746
Estimated: 6 000 kr
1 Silverdosa locket prydd with porträtt tillv. Eric Ekström Växjö 1819-1840 R3
Estimated: 1 500 kr
1 Silverdosa heart-shaped with crown inga hallmarks
1 saltstand by silver ristat årtal 1814 probably Linköping 1745
Pawn
Saturday 15 May 2004
Pawns /
Hammer auction
Hammer auction in Stockholm