461 - 480 of 619
1...232425...31 Go to
Order

Closed | Pawn – Thursday 5 February 2009

Hammered at

Pawnitems Art

painting lithograph Gösta Werner-81 229/360 "Sailors grave" (d)

Passed

Estimated: 1 700 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting oil Uno Wallman-54 "blomster" 54x44 cm (d)

2 800 kr

Estimated: 3 500 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting lithograph 7/225 Gösta Werner 57x40cm (d)

Passed

Estimated: 1 200 kr

Go to item

Pawnitems Art

2 dish China famillie Rose dia approx 22,5cm (lite nagg)

900 kr

Estimated: 1 100 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting oil Reinhold Ljunggren "Bro över Trosa ån" 22x44 cm (d)

18 200 kr

Estimated: 24 000 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting oil Reinhold Ljunggren 22x31 cm "björk allè" (d)

13 000 kr

Estimated: 15 000 kr

Go to item

Pawnitems Art

1 painting Sven Erixson studie blandteknik "studie" 24x32 (d)

Passed

Estimated: 4 500 kr

Go to item

Pawnitems Art

1 painting träsnitt Anders Heller "Skansen", (d)

Passed

Estimated: 300 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting Einar Wallqvist-73 blyerts "lappkvinna" crystal damaged (d)

150 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting etching Jorgo Krallis 57/100 "Trip Trap" 6x9 cm (d)

250 kr

Estimated: 400 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting oriental with mirror frame

475 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting lithograph Gösta Verner 7/225 "Nocturne" (d)

Passed

Estimated: 1 300 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting acrylic Per Adalbert von Rosen "abstrakt komposition" 75x54 cm (d)

Passed

Estimated: 600 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting lithograph Per Krohg-47 165/250 "slakter=slaugter" (d)

Passed

Estimated: 1 500 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting Litografier Mårten Andersson ur sviten Serenad 20/300 (d)

Passed

Estimated: 1 300 kr

Go to item

Pawnitems Art

Passed

Estimated: 1 100 kr

Go to item

Pawnitems Art

Passed

Estimated: 800 kr

Go to item

Pawnitems Art

Passed

Estimated: 800 kr

Go to item

Pawnitems Art

painting gouache Mårten Andersson ur sviten Serenad nr:20 68x49 cm (d)

1 500 kr

Estimated: 2 500 kr

Go to item

Pawnitems Art

1 painting Harald Lindberg watercolour frame damaged 16x24 cm (d)

Passed

Estimated: 850 kr

Go to item

About the auction