Avslutad | Klockor – Lördag 3 april 2004
GUBELIN, damur, Serie nr. 170377, 18K vitt guld, safirglas (skadat), manuell, länk 14K vitt guld med diamanter (ej original).
Klockor Piaget
PIAGET, damur, Ref nr. 6999 3, 18K vitguld, manuell, safirglas, länk 18K vitguld, längd 150-155 mm (ej original), box (skadad).
NIVADA, Ref nr. 27084, damur, stål , automatisk, plexiglas, datum, länk (ej original).
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Ref nr. LCV 35 S, serie nr. D18001, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1999.
BILLODES, fickur, ankarur, 14K guld, 50 mm, savonett, defekt, bucklor, monogram, ca 1890.
G. MONARD, mormorsur, cylinderur, 18K guld, 34 mm, savonett, monogram, ca 1890.
Klockor Facit
FACIT, Tuff, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1970.
BELCA, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bismarcklänk 18K guld (ej original), totalvikt 15,4 g, servad juli 2003, ca 1950.
ZENITH, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, sekundvisare saknas, skadad urtavla, ca 1967.
Klockor Zodiac
ZODIAC, Spacetronic, herrur, 18K guld, electronic, plexiglas, datum, ca 1970, länk 18K guld (ej original), längd 182-190 mm.
LUSINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld ej original, längd 193 mm, total vikt 75,7 gram.
CARTIER, Tank, nr. 366001/81492, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, ca 1989, metallänk ej original, box.
FICKUR, ankarur, 14K guld, savonett, skadad urtavla, gravyr, ca 1934, kedja gulmetall.
OMEGA, damur, cal 620, serie nr. 21436425, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk 18K guld, längd 155-175 mm, ca 1965, box.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr. 5360, damur, doublé quartz, safirglas, datum, originallänk, extra länk- bitar, cert mars 1996, box.
Visa varaKlockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr 5360, damur, doublé, quarts, safirglas, datum, originallänk, extra länkbitar, cert mars 1996, box.