341 - 360 av 491
1...171819...25 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 april 2004

Klubbad för

ROLEX, Oyster, serie nr. 53591, midsize 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, (renoverad urtavla), (bakboett skadad), läderband, 1940-tal.

Utrop: 7 000 kr

ROLEX, Oyster Speedking, Precision, Ref nr. 6220, serie nr. , midsize, 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.

Utrop: 7 500 kr

JAEGER, väckarur, gulmetall, 2-dagars, 1950-tal.

450 kr

Utrop: 550 kr

VIKING, fickur, ankarur, cal 535, 14K guld, savonett, skadad urtavla, gravyr, kedja, läderpåse, ca 1935, box.

Utrop: 2 500 kr

OMEGA, fickur, manuell, silver, skadad urtavla, kedja gulmetall, stativ, ca 1900.

Utrop: 500 kr

OMEGA, Seamaster, cal 321, ref nr. 145.006-66, serie nr. 25007887, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1968, metallänk ej original, box.

6 200 kr

Utrop: 6 900 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE THOMMEN, Cricket, herrur, doublé, manuell, plexiglas, alarm, läderband, ca 1990.

Utrop: 4 900 kr

OMEGA, herrur, Cal 35,5 L-T1, Serie nr. 6753587, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad boett, läderband, ca 1928.

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 16233, Serie nr. T924388, herrur, stål/guld, automatisk, datum, safirglas, Jubileelänk, cert mars 1999, box.

Utrop: 28 000 kr

ORBITA, Automatisk uppdragsbox för 1 klocka, betsat och lackat trä , defekt, gångjärn skadat, kudde saknas.

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Ladymatic, cal 455, Ref nr. 11000-61SC, Serie nr. 18630091, damur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, länk 18K guld (ej original), längd 170 mm.

Utrop: 2 400 kr

JÄMTEN, fickur, ankarur, Boett nr. 4116671, silver, buckla, ca 1915.

Utrop: 400 kr

CHA. REDFERN, fickur, engelskt, silver, Boett nr. 6958, savonett, går ej, nyckel uppdragning (nyckel saknas), ca 1870.

500 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, Seamaster 120, Ref nr. 2501.31.00, serie nr. 60160372, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 1998, box.

Utrop: 7 900 kr

FICKUR, Boett nr. 106435, omgjort till armbandsur, 37mm, ankarur, 14K guld, går ej, ca 1910.

500 kr

Utrop: 600 kr

KELEK, Ref nr. 7000-04A, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservsindikator, originallänk, viklås, cert, dec 1998, box.

Utrop: 9 900 kr

ZENITH, fickur, Boett nr. 8783092, Urverkets nr 2271718, ankarur, doublé, ca 1925.

650 kr

Utrop: 600 kr

ZENITH, fickur, ankarur, verk nr. 2990430, boett nr. 339951, 14K guld, skadad urtavla, bucklor, gravyr, monogram, ca 1931.

Utrop: 1 700 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, ankarur, Boett nr 5383689, Urverks nr. 8180477, doublé, savonett, ca 1898.

Utrop: 1 400 kr

Klockor Record

RECORD, fickur, Boett nr. 680099, ankarur, 14K guld, savonett, bucklor, skadad urtavla, glas + timvisare saknas, gravyr, monogram, ca 1920. Kedja 8,0 gram, 18K guld.

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr