541 - 560 av 575
1...272829 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 13 mars 2004

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Sextant i träschatull J F Lundby

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

Bok "Divertissemens Innocens regles du billard Trictrack" mm.

1 700 kr

Utrop: 2 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

5 Dalahäster

500 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfigur Gustavsberg design Lisa Larsson

425 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Herrarmbandsu Maurice Laroix, 1 minspel Hohner

375 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Kopparform sk, 1 kanna m lock Skultuna, 1 Spetsglas malm Skultuna

100 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Glas, porslin

54 tallrikar djupa och flata Kina (vissa med nagg) Qianlong (1736-95).

Utrop: 25 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Spegel Sthlm hallstämpel och otydligt årtal. Signerad IÅ. Åkerblad skador iansk. Höjd 137, bredd 66 cm.

Utrop: 22 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Golfset 17 klubbor av olika märken bl.a Cleveland & Pingeye i Cobrabag

2 200 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Persisk matta silke 85x56

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

1 Persik matta Täbriz 345X240

11 700 kr

Utrop: 11 000 kr

1 Tavla Per Julius akvarell "Vågsfjärden" 55x73 (d)

17 000 kr

Utrop: 20 000 kr

2 bronskandlabrar med kristallprismor (sk)

1 Äkta matta Kechan ull

11 300 kr

Utrop: 7 000 kr

1 Collier 22k med gröna & vita stenar 32,9 gr. Vikt 32,9g

Utrop: 3 300 kr

1 orientalisk matta Täbriz 250x156

9 000 kr

Utrop: 11 000 kr

1 orientalisk matta Täbriz 190x150

Utrop: 9 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Bordsur med nyckel empire lucka baktill saknas

Pantvaror Glas, porslin

1 Tachi Japanskt militärt, svärd /vidrör ej klingan/

6 000 kr

Utrop: 9 000 kr