UTGÅR
1 Tavla E.Thoren färg litografi (d)
Utrop: 1 800 kr
1 Tavla olja troligen J.Menez "båt landning" skadad ram
Utrop: 4 500 kr
1 Tavla V.Vasarely lito 98/100
Utrop: 800 kr
1 Tavla Karl-Axel Pehrsson olja 54x65 "Quattra" (d)
Utrop: 19 000 kr
1 Tavla Philip von Schantz olja-89 "Dunkelt hörn" 53x72 (d)
Utrop: 35 000 kr
1 Tavla olja Lars E Falk sign a tergo 1952-82 (d)
Utrop: 12 000 kr
1 Tavla Peter Dahl akvarell 71x55 "skuggspel" (d)
Utrop: 20 000 kr
1 Tavla Gösta Gummesson utan ram akv förelaga till Åsa Nisse serien (d)
Utrop: 1 500 kr
1 Tavla L G Lundberg Kolkrita 49x69 "Stängsel" 1973 (d)
Utrop: 3 500 kr
3 Tavlor Britta Kreuger pastell & krita (d)
Utrop: 1 200 kr
Lördag 13 mar 2004
Förfallna panter /
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm