221 - 240 av 473
1...111213...24 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2004

Klubbad för

Klockor Bordsur

IMHOF, reseväckarur, gulmetall/läder, mekanisk, skadat fodral, 1960-tal.

Utrop: 600 kr

OMEGA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, 24 briljanter ca 0,60 ct, W/VS, integrerad länk, längd 165 mm, vikt 38,7 gram, 1970-tal.

Utrop: 8 900 kr

Klockor Bordsur

IMHOF, reseväckarur, gulmetall/läder, 8-dagars, ca 1970.

Utrop: 750 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, gravyr, ca 1929.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Bulova

BULOVA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.

Utrop: 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1953, metallänk ej original.

525 kr

Utrop: 450 kr

CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.

Utrop: 350 kr

CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

300 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, Constellation, GMT, Ref nr. 1xxx.xx.00, serie nr. , herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, 12 st diamanter på klorna, integrerad länk (helstav), viklås, ca 1992.

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, väggur, trä, mekanisk, 1930-tal.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, läder, ca 1980.

325 kr

Utrop: 350 kr

CERTINA, Club 2000, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

Utrop: 300 kr

HELIMA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.

Utrop: 300 kr

ÖRNEN-LYX, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1959.

325 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1957.

Utrop: 2 900 kr

SILVANA, fickur, ankarur, stål, ca 1940.

550 kr

Utrop: 500 kr

RESEVÄCKARUR, gulmetall/läder, mekanisk, 1940-tal.

Utrop: 600 kr

PANELUR, stål/trä, 8-dagars, skadad urtavla, 1940-tal, trasigt fjäder.

800 kr

Utrop: 950 kr

CARTIER, Tank, nr. 3131408, damur, förgyllt silver, manuell, sliten boett, går ej, läderband, cert, aug 1980.

Utrop: 2 800 kr

LONGINES, Le Grande Classique, Ref nr. L4.135.2, Serie nr. 27188453, damur, doublé, quartz, safirglas, defekt, originallänk, viklås, ca 1996.

Utrop: 2 500 kr