Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2004
OMEGA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, 24 briljanter ca 0,60 ct, W/VS, integrerad länk, längd 165 mm, vikt 38,7 gram, 1970-tal.
Klockor Bulova
BULOVA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1953, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, GMT, Ref nr. 1xxx.xx.00, serie nr. , herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, 12 st diamanter på klorna, integrerad länk (helstav), viklås, ca 1992.
CERTINA, Club 2000, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.
HELIMA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1957.
CARTIER, Tank, nr. 3131408, damur, förgyllt silver, manuell, sliten boett, går ej, läderband, cert, aug 1980.