Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2004
Klockor Elgin
ELGIN, fickur, savonett, serie nr. 7474085, 42 mm, ankarur, doublé, skadad urtavla, bucklor, ca 1898.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18038, serie nr. 5447121, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla (ej original), diamanter på boett och länk (ej fattade av Rolex), Presidentlänk, viklås, ca 1978.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 39092864, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1976.
TISSOT, Visodate, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
CERTINA, Blue Ribbon, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, "Volvo 50 år", ca 1977, metallänk ej original.
CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
TISSOT, Two-Timer, herrur, stål, quartz, mineralglas, analog/digital, läderband, plastband, juni 1989, box.
Visa varaKlockor Swatch
SWATCH, Art, "Flowers", Ref nr. GK 207, designad av Lindsay Kemp, numrerad upplaga, herrur, plast, quartz, plexiglas, plastband, 1994.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.
DIOREX, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1963, metallänk ej original.
Klockor Roamer
ROAMER, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1963, metallänk ej original.
EIGER, Superior, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1958.
CERTINA, Blue Ribbon, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, gravyr "Volvo 1927-1977", metallänk ej original.