Avslutad | Klockor – Lördag 10 januari 2004
OMEGA, Genève, cal 601, serie nr. 28337755, herrur, stål, manuell, plexiglas, ca 1970.
JAEGER, bordsur, väckarur, gulmetall, 8-dagars, defekt uppdragskrona, 1950-tal.
OMEGA, Constellation, cal 561, serie nr. 23839707, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1966.
ZENITH, fickur, serie nr. 2068661, ankarur, 18K guld, bucklor, ca 1920, kedja 18K guld, längd 440 mm.
Klockor Universal
UNIVERSAL, Compax, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16618, serie nr. K417694, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, ca 2001.
IWC, Flatline, cal 2250, serie nr. 2353595, Ref nr. 3306, boett nr. 2288458, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum (defekt), gravyr, läderband, cert, oktober 1981 box.
Klockor Vacheron Constantin
VACHERON CONSTANTIN, herrur, cal K 1001, Ref nr. 6405, serie nr. 561175, boett nr. 389625, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1965.
OMEGA, Seamaster De Ville, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1968.
OMEGA, Seamaster, cal 562, serie nr. 23824279, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1967.
FICKUR, ankarur, 18K guld, skadad urtavla, bucklor, gravyr, monogram, går ej, ca 1915.