Avslutad | Klockor – Lördag 10 januari 2004
OMEGA, Seamaster Calendar, cal 503, serie nr. 17177314, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1961.
OMEGA, Seamaster, cal , serie nr. , herrur, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1955.
OMEGA, cal 266, serie nr. 14155633, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1955.
OMEGA, cal 265, serie nr. 11725066, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950.
OMEGA, Seamaster, cal 268, serie nr. 17250109, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1961.
OMEGA, Seamaster 30, cal 286, serie nr. 19786123, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1963.
Klockor Sector
SECTOR, ADV 2500, herrur, bicolour, quartz, mineralglas, datum, ca 1995, metallänk ej original.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, damur, serie nr. 30192, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, metallänk ej original.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, gravyr, chatelain gulmetall, 1920-tal.
LONGINES, herrur, cal 12.68 Z, serie nr. 8721222, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1953.
ZENITH, herrur, cal 2522, serie nr. 5158513, boett nr. 9659093, guld på stål, manuell, plexiglas, går ej, ca 1959, metallänk ej original.
ORIENT, King Diver, herrur, 42 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, läderband, ca 1964.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 38626648, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1977.
NIVIA, Precision, cal ETA 2451, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1960.
Klockor Citizen
CITIZEN, kronograf, herrur, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, läderband, ca 1969.
POLHEM, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
BREITLING, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, urverk + boett ej signerade, går ej, 1940-tal.
JAEGER-LE COULTRE, reseväckarur, gulmetall, 8-dagars, defekt, fodral, 1960-tal.