Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 2003
Klockor Bulova
BULOVA, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, juni 2002, box.
ZENITH, fickur, ankarur, 18K guld, savonett, minutrepeter, skadad urtavla, går ej, ca 1910, kedja 18K guld, längd 250 mm, box.
ROLEX, Precision, damur, 18K guld, manuell, mineralglas, integrerad länk, längd 176-180 mm, 1970-tal.
ROLEX, Precision, damur, 18K guld, manuell, mineralglas, skadad urtavla, originallänk, längd 155-159 mm, 6 st. läderband, ca 1965.
ILY, damur, platina, manuell, plexiglas, åttkantslipade diamanter, gravyr, länk 18K vitguld, längd 158 mm.
OMEGA, herrur, cal 26.5 SOB T.2, serie nr. 8888251, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekund visare, läderband, ca 1939.
OMEGA, herrur, cal 26.5 SOB, serie nr. 8919299, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1939, metallänk ej original.
CHRONOGRAPH SUISSE, herrur, cal Venus 170, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, defekt, 1950-tal.
CARTIER, Santos, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk (defekt), viklås, cert, 1980.
Klockor Concord
CONCORD, Mariner SG, unisexmodell, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad länk, längd 166-170 mm.
CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, safirglas, läderband, viklås, cert, september 2000.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. A13050.1, serie nr. 25579, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Rouleauxlänk, viklås, ca 1998.
SEIKO, kronograf, herrur, stål, quartz, hardlexglas, datum, alarm, originallänk, ca 2000.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16613, serie nr. A756898, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, cert, mars 2000, box.