Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 2003
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. S361690, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (naggat i kanten), datum, briljanturtavla, Jubileelänk, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Turn-O-Graph, Ref nr. 16253, serie nr. 6407917, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1980.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2541.80.00, serie nr. 55871019, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, ca 1994.
OMEGA, Speedmaster, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, originallänk, ca 1992.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 79173, serie nr. P228512, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, ca 2001.
FICKUR, Savonette, ankarur, 14K guld, går ej, skadad urtavla, glas saknas, kedja, ask.
ROLEX, Precision, cal 1400, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad länk (ej original), längd 165-170 mm, 1960-tal.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1985.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 8995480, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, cert, maj 1986, box.
OMEGA, herrur, cal 30T2.PC, serie nr. 11053284, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband, ca 1948.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13048, serie nr. 138493, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, ca 1993.
GRUEN, fickur, Boett nr. 261742, Serie nr. 41522, ankarur, 18K guld, gångreservsindikator, skadad urtavla, chattelain 10K guld, cert, juni 1923, box.
Klockor Movado
MOVADO, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1965, länk 18K guld, längd 174-179 mm.
Klockor Waltham
WALTHAM, fickur, ankarur, serie nr. 13548704, 14K guld, savonett, defekt, ca 1905, kedja metall.
Klockor Waltham
WALTHAM, mormorsur, 39 mm, ankarur, serie nr. 5928330, 14K guld, visare + glas saknas, defekt, gravyr, ca 1893, kedja metall.
OMEGA, herrur, cal 284, serie nr. 15572009, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1957, länk 18K guld, längd 190 mm.
BREITLING, Crosswind, Ref nr. A13355, serie nr. 58290, kronograf, herrur, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, chronometer cert, box.