Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 2003
TISSOT, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld (ej original), längd 165 mm.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, cert, maj 1983, box.
BREITLING, Navitimer, cal Vega 178, Ref nr. 806, Serie nr. 940528, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, bruksanvisning.
GRUEN, damur, platina, manuell, 24 åttkantslipade diamanter ca 0,80 ct, syntetiska safirer, formverk, 1930-tal, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6202, serie nr. 2548, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, cert, april 2003 box.
ARTEN, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas (skadat), åttkantslipade diamanter, länk
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2598.80.00, serie nr. 54316130, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, cert, januari 1994, box.
Klockor Movado
MOVADO, kronograf, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, januari 1995.
O.E. WATCH, herrur, vitmetall, manuell, mineralglas, 24-timmarsvisning, "erotiskt motiv", läderband, ca 2001.
Klockor Revue Thommen
REVUE-SPORT, herrur, 28 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.
Klockor Eterna
ETERNA, Executive, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1980.
Klockor Eterna
ETERNA, Electronic, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1978.