Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 2003
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Ref nr. 884960, serie nr. 1457, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, ca 1994, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69174, Serie nr. 8660075, damur, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Jubiléelänk, cert, feb 1987.
Klockor Zodiac
ZODIAC, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, 1960-tal, länk 18K guld, längd 190 mm.
OMEGA, Dynamic Genève, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, originallänk (4 st. extra länkbitar), box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6202, Serie nr. 2109, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, cert, nov 2001, box.
CHRONOMETRE SUISSE, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81.950 A13047, Serie nr. 70599, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, ca 1991.
BREITLING, Crosswind, Ref nr. A13055, Serie nr. 6559, kronograf, herrur, stål automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, cert, april 1999, box, MARKNADSVÄRDE : 20.000kr.
PARA KLASSE, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, åttkantslipade diamanter totalt ca 0,5 ct, går ej, (defekt uppdrag), länk18K vitguld, längd 168 mm.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 9100 M, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk (extra länkbitar), cert, sep 1998, box.
CARTIER, Collisée, Ref nr. 590002, serie nr. 080520, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, box.