281 - 300 av 527
1...141516...27 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 november 2003

Klubbad för

Klockor Ebel

EBEL, Beluga, Ref nr. 884960, serie nr. 1457, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, ca 1994, box.

Utrop: 35 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69174, Serie nr. 8660075, damur, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Jubiléelänk, cert, feb 1987.

Utrop: 17 000 kr

FICKUR, ankarur, 65 mm, vitmetall, gravyr, "tillhör telegrafverket" 1920-tal.

Utrop: 1 300 kr

LONGINES, fickur, ankarur, silver, bucklor, defekt, 1930-tal, kedja gulmetall

Utrop: 700 kr

ROCKFORD, fickur, doublé, savonette, skadad urtavla, kedja gulmetall, box.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, 1960-tal, länk 18K guld, längd 190 mm.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Dynamic Genève, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, originallänk (4 st. extra länkbitar), box.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6202, Serie nr. 2109, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, cert, nov 2001, box.

Utrop: 18 000 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, sammetsband, box.

Utrop: 700 kr

CHRONOMETRE SUISSE, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

JAEGER-LE COULTRE, väckarur, gulmetall, 8-dagars, etui.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81.950 A13047, Serie nr. 70599, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, ca 1991.

Utrop: 15 000 kr

BREITLING, Crosswind, Ref nr. A13055, Serie nr. 6559, kronograf, herrur, stål automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, cert, april 1999, box, MARKNADSVÄRDE : 20.000kr.

17 000 kr

Utrop: 19 000 kr

CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

PARA KLASSE, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, åttkantslipade diamanter totalt ca 0,5 ct, går ej, (defekt uppdrag), länk18K vitguld, längd 168 mm.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Gucci

GUCCI, Ref nr. 9100 M, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk (extra länkbitar), cert, sep 1998, box.

700 kr

Utrop: 800 kr

CARTIER, Collisée, Ref nr. 590002, serie nr. 080520, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, box.

Utrop: 3 500 kr

TISSOT, PR 50, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband.

500 kr

Utrop: 600 kr

TISSOT, PR 50, herrur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, originallänk.

200 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, doublé, skadad urtavla, 1910-tal.

Utrop: 700 kr